Polskie Centrum Boreliozy (Konsorcjum)  

Współczesny dynamiczny rozwój cywilizacji powoduje poważne zagrożenia dla zdrowia człowieka, które wcześniej nie występowały. Jednym z takich zagrożeń jest  borelioza - choroba, która powszechnie jest związana z ukąszeniem przez kleszcza  a jej znakiem rozpoznawczym jest występowanie rumienia. Wtedy mówimy, że mamy do czynienia z boreliozą.

Niestety dzisiejsza współczesna wiedza na temat tej choroby  burzy powyższe postrzeganie czym jest borelioza. Można powiedzieć, że jest to "wierzchołek góry lodowej". Borelioza i jej koinfekcje to bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia. Wiedza na jej temat w społeczeństwie polskim  jest nadal na niskim poziomie i dlatego istnieje pilna potrzeba nowoczesnej edukacji zdrowotnej. Wiele organizacji działa aktywnie od wielu lat na tym polu. Program , który opracowujemy będzie prowadzony z naszym partnerami tak , aby z wielu stron i punktów widzenia  przedstawić złożoną i trudną problematykę boreliozy jako zespołu chorób odkleszczowych.

Nowoczesny program profilaktyki zdrowotnej - "Jak Być Zdrowym - Borelioza, wiedzieć więcej" będzie zajmował się dostarczeniem rzetelnej wiedzy na temat problematyki boreliozy w następujących obszarach :

  • czym jest borelioza , jakie są jej objawy, jakie choroby  imituje borelioza wraz z jej koinfekcjami
  • jak jest  diagnozowana borelioza i jej specyfika : testy serologiczne, genetyczne, ogólnomedyczne (parametry zdrowia), naturalne (eav) oraz bardzo ważna szczegółowa diagnoza objawów
  • borelioza - rodzaje terapii i ich skuteczność : medyczne (antybiotykowa), naturalne (zioła, suplementy, biorezonans) oraz medyczno-naturalne (równoległe)
  • profilaktyka boreliozy : jakie działania podejmować po ugryzieniu przez kleszcza (jak go usunąć skutecznie), jakie preparaty (repelenty) stosować w celu skutecznego odstraszania kleszczy

Borelioza to poważne wyzwanie naszych czasów , to problem , który dotyczy każdego z nas choć  w różnym stopniu. Ludzie  nie mają boreliozy ; nie wiedzą, że mają boreliozę ; wiedzą, że mają boreliozę ; wiedzą , że już nie mają boreliozy.

"Jak Być Zdrowym - Borelioza, wiedzieć więcej" - Polskie Centrum Boreliozy 

Zapraszany Państwa na :

         Opinie o Nas           Wywiady o Nas         Akademia Boreliozy

WCPZ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: kompan.pl